Poniedziałek - Piątek 08:00-18:00 +48 798 895 895
Poniedziałek - Piątek 08:00-18:00 +48 798 895 895

Na rynku funkcjonuje wiele firm pośredniczących w kupnie nieruchomości. Ich podstawowym zadaniem jest pomóc znaleźć wymarzony dom, mieszkanie czy lokal i sfinalizować transakcję.

Jakie są zadania pośrednika?

Współpraca z pośrednikiem jest wygodna pod tym względem, że na podstawie deklarowanych potrzeb klienta, szuka odpowiednich nieruchomości i umawia na spotkania ze sprzedającymi. Niektórzy posiadają tzw. oferty na wyłączność, do których nie mają dostępu inni pośrednicy oraz nie znajdzie się ich w internecie.

Czasami klient upiera się, że chciałby kupić nieruchomość w danej lokalizacji, ale pośrednik może zaproponować coś lepiej odpowiadającego jego potrzebom. Dobry pośrednik to dobry również dobry sprzedawca orientuje się, które nieruchomości nadają się dla rodzin z dziećmi, które są idealne na lokale usługowe itd. Potrafi je również odpowiednio zaprezentować.

Kolejna zaleta pośrednika to pomoc w negocjacjach cenowych. Nieruchomości, które są bez skutku wystawiane na sprzedaż od dłuższego czasu, można kupić taniej, o czym kupujący może nie wiedzieć. Agent nieruchomości wie, do jakiej ceny można negocjować i kiedy sprzedający zawyża wartość swojej własności.

Podstawowym zadaniem pośrednika jest sprawdzenie statusu prawnego nieruchomości, co zwiększa bezpieczeństwo. Dzięki temu kupujący ma pewność, że w lokal nie jest zadłużony, że nikt nie ma prawa dożywotniego mieszkania itp. Można te informacje zweryfikować na własną rękę, ale podpisując umowę z pośrednikiem, to on bierze odpowiedzialność za ewentualne nieprawidłowości.

Ostatnia ważna zaleta pośrednika to pomoc w sfinalizowaniu transakcji. Wielu pośredników oferuje kompleksową pomoc, w skład której wchodzi np. pomoc doradcy finansowego, znalezienie notariusza, przygotowanie umów itp.