O jakie wsparcie kredytowe mogą się starać się firmy, których dotknął kryzys finansowy?

Kredyt to jedno z powszechniejszych źródeł finansowania firm i często szansa na uratowanie działalności. Szczególnie gdy czasy są niepewne i wiele przedsiębiorstw może stracić lub już straciło płynność finansową. A za chwilę zbankrutują.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, nie poddawaj się i skorzystaj z szansy, jaką dziś daje państwo i banki. Możesz nie tylko uratować firmę, ale nawet ją rozwinąć.

Wykorzystaj pomoc rządu i atrakcyjne kredyty dla firm

Rząd wprowadził tzw. tarczę antykryzysową, dzięki której wiele firm może się starać o bezzwrotne pożyczki lub kredyty na preferencyjnych warunkach.

Jakie wsparcie kredytowe może uzyskać firma?

  • korzystne warunki kredytów na innowacje
  • kredyty na preferencyjnych warunkach – niższe oprocentowanie, brak prowizji, wakacje kredytowe
  • kredyty na finansowanie działalności
  • wydłużenie karencji w spłacie kapitału
  • obniżenie oprocentowania do 0% na okres do 12 miesięcy
  • wydłużenie okresu spłaty kredytów i pożyczek
  • zmiany w warunkach już podpisanych umów kredytowych
  • zabezpieczenia 80% kredytu

Które przedsiębiorstwa mogą korzystać z tarczy antykryzysowej?

Nie każdej firmie będzie przysługiwać pomoc lub nie każda będzie wiedziała, jak z niej skorzystać. Wiele zależy od wielkości firmy, liczby zatrudnionych pracowników i ich wynagrodzeń, kapitału, obrotu, okresu działalności czy dotychczasowych zadłużeń. Kredytów nie można przeznaczyć na wszystkie cele – np. tylko na spłatę innych zobowiązań kredytowych. Ale istnieje możliwość otrzymania wekslu przeznaczonego na refinansowanie kredytów.

Ze względu na to, że celem tarczy finansowej jest zapewnienie bezpieczeństwa finansowego i przetrwanie firmom i pracownikom, muszą one spełniać pewne warunki, np. utrzymywać stały poziom zatrudnienia. Trzeba również udowodnić straty w dochodach, problemy z utrzymaniem płynności finansowej, brak środków na wynagrodzenia. W wielu przypadkach można się starać o bezzwrotną subwencję i przeznaczyć ją np. na pensje, finansowanie zakupu towarów, utrzymanie produkcji itp.

Warto wiedzieć, z którego systemu gwarancji można skorzystać i które banki podpisały umowy dotyczące pomocy firmom.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać kredyty w ramach pomocy firmom – skontaktuj się z nami. Wybierzemy najkorzystniejsze rozwiązanie w Twoim przypadku i pomożemy w załatwieniu formalności. Cały proces można zrealizować w 100% online, bez konieczności udawania się do oddziałów banków czy osobistego spotykania z naszymi doradcami.